KONST / Litografier / Färglitografi 15407296
nr 1540 7296
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 307/360. Färglitografi, bildmått: 22x16 cm, yttermått inklusive ram: 35x29 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 maj 2023
kl 18:27:53
9/5 18:46:41
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren